A Művészeteket Pártoló Alap 2019-ben a városi könyvár részére „A könyvtár beltéri korszerűsítésének folytatása” című pályázatának keretén belül 2500 €-t juttatott. 2020 májusában a könyvtár beltere 67 darab modern összecsukható székkel és 27 darab polccal gazdagodott. A pályázat célja az volt, hogy a könyvtár pénzhez jusson, melyből új belső felszereltségét korszerűsítheti. Könyvtárgyűjteményünk évenkénti bővítésének eredményeképp, szükségessé vált a régi polcok újakra való lecserélése, melyeken a könyvek kiemelt helyet kapnak, valamint ezzel egyidejűleg megakadályozzák azok károsodását. Fontos megjegyezni, hogy a könyvek szaporodása mellett a könyvtári látogatók száma is egyre növekszik, így gyakorlati szempontból is elengedhetetlenné vált a könyvtári infrastruktúra megújítása és bővítése. Az elnyert támogatás vonzóbb külalakkal ruházta fel a könyvtár helyiségeit, és immár az egyes események számára a helyszín előkészítése, valamint a székek elrendezése kevésbé gondterhelt feladat. Ezen támogatásnak köszönhetően is a könyvtár közelebb került a modernebb bútorzati felszereltséghez és a látogatók kényelmének növeléséhez.