Projekty

Fond na podporu umenia podporil v roku 2019 projekt mestskej knižnice s názvom „Pokračovanie modernizácie interiéru knižnice“ v hodnote 2 500 €. V máji 2020 sa interiér knižnice rozrástol o 67 kusov moderných skladacích stoličiek a 27 kusov políc. Cieľom projektu bolo získať finančné prostriedky na obstaranie nového interiérového vybavenia knižnice. Kvôli každoročnému rozšíreniu nášho knižničného fondu bolo potrebné nahradiť opotrebované a zaobstarať nové police, ktoré by umožnili prehľadne vystaviť knihy a zároveň predísť ich poškodeniu. S pribúdajúcim počtom kníh, ale aj návštevníkov knižnice je potrebné zväčšiť a vynoviť infraštruktúru knižnice aj z hľadiska praktického. Poskytnutou dotáciou sa zatraktívnili priestory knižnice a v súčasnosti je príprava priestoru a rozmiestnenie stoličiek na podujatia menej náročné. Knižnica sa aj vďaka tejto podpore priblížila k modernejšiemu nábytkovému vybaveniu a zvýšeniu komfortu návštevníkov.