Könyvtárunkban ez éven immár a negyedik hagyományőrző kézműves játszóházra került sor 2019. december 3 és 4-én. A Művészeteket Pártoló Alap jóvoltából Vranai Erika vezetésével a városunkban működő 4 alapiskola diákjaival mézeskalácsokat készítettünk: gyúrtunk, szaggattunk, sütöttünk és díszítettünk. Megcsodálhattuk a sokféle figurákat, - templom, harang. karácsonyfa és házikó. Előkerültek a kis zacskóban a porcukor és a tojásfehérje keveréke, amiből a mintákat rajzoltuk. Erika elmondása alapján 25 év alatt tanulta meg a mézeskalács művészetét. de bátorításként hozzátette – " az alapokat el lehet sajátítani, aztán ügyességen, fantázián és szorgalmon múlik a többi.” A gyerekek által készített alkotásokat 2019. december 5-tól 19-ig tekinthetik meg a könyvtárban, munkanapokon 9.00- től 17.00 óráig.