A Művészeteket Pártoló Alap jóvoltából a Szepsi Városi Könyvtárban az év folyamán 4 hagyományőrző kézműves játszóházra kerül sor: tojásfestés, kosárfonás, gyertyaöntés és mézeskalács díszítés. Könyvtárunk a 4 hagyományőrző kézműves foglalkozásra 1.500,- Euró támogatást kapott. 2018. március 22-én és 23-án városunkban működő 4 alapiskola diákjai látogattak el a könyvtárba, hogy elsajátítsák a hagyományos tojásfestés alapjait, melyet a Gömöri Kézműves Társulás tagja: Palencsár Magdolna. Tőlük megtudhattuk, hogy a húsvéti tojás a húsvéttal mint egyházi ünneppel van szoros kapcsolatban. Az egyházi szimbolika szerint a sírjából feltámadó Krisztust jelképezi. A tojás ősidők óta az élet és az újjászületés szimbóluma. 2018. június 14-én és 15-én városunkban működő 4 alapiskola diákjai a hagyományos kosárfonást próbálták elsajátítani a Hagyományőrző Barátok Egyesületének két tagjáva: Smolnická Monika vezetésével. A Művészeteket Pártoló Alap jóvoltából a Szepsi Városi Könyvtár újra hagyományőrző kézműves műhelynek adott otthont 2018. október 23-án / kedd / és 24-én / szerda /. A Gömöri Kézműves Társulás munkatársával Rigó Béla vezetésével Szepsi régi mesterségek egyikével a gyertyaöntést sajátíthatták el a diákok. Az érdeklődők a gyerekek által elkészített legszebb gyertyák alkotásait 2018. október 25-től november 9-ig tekinthetik meg. Könyvtárunkban ez éven immár a negyedik hagyományőrző kézműves játszóházra került sor 2018. december 4 és 5-én. A Művészeteket Pártoló Alap jóvoltából Vranai Erika vezetésével a városunkban működő 4 alapiskola diákjaival mézeskalácsokat készítettünk: gyúrtunk, szaggattunk, sütöttünk és díszítettünk. Megcsodálhattuk a sokféle figurákat, - templom, harang. karácsonyfa és házikó. Előkerültek a kis zacskóban a porcukor és a tojásfehérje keveréke, amiből a mintákat rajzoltuk. Erika elmondása alapján 25 év alatt tanulta meg a mézeskalács művészetét. de bátorításként hozzátette – " az alapokat ellehet sajátítani, aztán ügyességen, fantázián és szorgalmon múlik a többi.” A gyerekek által készített alkotásokat 2018. december 6-tól 18-ig tekinthetik meg a könyvtárban, munkanapokon 9.00- től 17.00 óráig.