A Művészeteket Pártoló Alap jóvoltából a Szepsi Városi Könyvtárban az év folyamán 4 hagyományőrző kézműves játszóházra kerül sor: tojásfestés, kosárfonás, gyertyaöntés és mézeskalács díszítés. Könyvtárunk a 4 hagyományőrző kézműves foglalkozásra 1.500,- Euró támogatást kapott. 2017. április 6-án és 7-én városunkban működő 4 alapiskola diákjai látogattak el a könyvtárba, hogy elsajátítsák a hagyományos tojásfestés alapjait, melyet a Gömöri Kézműves Társulás tagjai: Palencsár Magdolna és lánya Beáta mutattak be. Tőlük megtudhattuk, hogy a húsvéti tojás a húsvéttal mint egyházi ünneppel van szoros kapcsolatban. Az egyházi szimbolika szerint a sírjából feltámadó Krisztust jelképezi. A tojás ősidők óta az élet és az újjászületés szimbóluma. 2017. június 7-én és 8-án városunkban működő 4 alapiskola diákjai a hagyományos kosárfonást próbálták elsajátítani a Hagyományőrző Barátok Egyesületének két tagjával: Smolnická Monika és Lindvai Denisa vezetésével. A Művészeteket Pártoló Alap jóvoltából 2017. november 6-án és 7-én újra hagyományőrző kézműves játszóházra került sor a Szepsi Városi Könyvtárban. A Gömöri Kézműves Társulás munkatársával Rigó Bélával viaszgyertyákat készítetettek a városunkban működő 4 alapiskola diákjai. Könyvtárunkban ez éven immár a negyedik hagyományőrző kézműves játszóházra került sor 2017. december 12 és 13-án. A Művészeteket Pártoló Alap jóvoltából a Gömöri Kézműves Társulás segítségével Vranai Erika vezetésével mézeskalácsokat készítettünk: gyúrtunk, szaggattunk, sütöttünk és díszítettünk. Megcsodálhattuk a sokféle figurákat, - csillag, karácsonyfa és házikó. Előkerültek a kis zacskóban a porcukor és a tojásfehérje keveréke, amiből a mintákat rajzoltuk. Erika elmondása alapján 24 év alatt tanulta meg a mézeskalács művészetét. de bátorításként hozzátette – " az alapokat ellehet sajátítani, aztán ügyességen, fantázián és szorgalmon múlik a többi.”